LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
فراخوان مرکز حقوقی آدم برای کمک رسانی به خانوارهای روزمزد و کم درآمد
کد 10126
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 02 فروردین 1399 - 25 رجب 1441
مرکز آدم برای دفاع از حقوق و آزادی ها از راه اندازی پویشی تحت عنوان «برای انسان» خبر داد؛ پویشی با هدف کمک رسانی و امداد به لایه هایی از جامعه که زندگی شان با مزد روزانه تأمین می شود یا کسانی که درآمدی ثابت و مشخص ندارد و روزهایی را تجربه می کنند که ویروس کشنده کرونا بر آنان تحمیل کرده است.

در فراخوان مرکز آدم آمده است: با توجه به وظیفه انسانی، اخلاقی و شرعی که بر عهده داریم و به منظور حمایت از خانواده های آبرومند با درآمد محدود یا کسانی که در شرایط بهداشتی و اقتصادی فعلی هیچ درآمدی ندارند، باید اقدامی مناسب و شایسته صورت گیرد تا در حدّ توان به یاری افراد با درآمد محدود و دارای مزد ناچیز روزانه بشتابیم تا به خارج شدن از خانه خود نیازی نداشته باشند. از این رو از تمام برادران برخوردار و توانمند خواسته می شود بدون از دست دادن فرصت و اتلاف وقت چنین پویشی را راه اندازی کنند تا تکامل اجتماعی افراد جامعه را به طور کلی و علی الخصوص افراد این قبیل خانواده را از گزند و آثار شوم و کشنده این ویروس نجات دهند.

در ادامه فراخوان این مرکز آمده است: افزون بر آنچه بیان شد از این رهگذر خواهان نازل شدن رحمت خدای سبحان هستیم تا این بلایی که در آستانه همه گیر شدن قرار دارد و ممکن است فاجعه بشری پدید آورد برطرف شود و به فرموده معصوم علیه السلام عمل شود، آنجا که می فرماید: «ارحموا من فی الأرض یرحمکم من فی السماء؛ به زمینیان رحم کنید تا آنکه در آسمان است (خدا) به شما رحم کند». نباید از این مطلب غافل شویم که فقیران و مستمندان عیال (نان خوران) خدا هستند.

همچنین در فراخوان مرکز آدم آمده است: درک انسان ها درک و شعوری انسانی است که تنها با شاد و خشنود کردن خانواده های نیازمند قابل درک و وصف شدنی است.

کسانی که با کمک های نقدی و مواد غذایی و لوازم بهداشتی خود این خانواده ها را مورد حمایت خویش قرار می دهند نیز این درک و احساس را خواهند داشت.

مرکز آدم یادآور شده است: چنین اقدام انسان دوستانه ای چیز تازه ای نیست و مردم شریف عراق همیشه در این مسیر پیشگام بوده اند. ملت شریف عراق در تمام شرایط سخت از دیرباز و بدون توجه و لحاظ داشتن خویشاوندی یا وابستگی قومی و عشیره ای در چنین برنامه هایی حضوری چشمگیر و فعال داشته است. در این معنا ملت شریف عراق صحنه های باشکوهی آفریده است، از جمله با تمام قوا به مقابله با باندهای تروریستی داعشی پرداخته است. موضع گیری انسانی این ملت در ارائه کمک های انسانی به کوچیان از مناطق درگیر جنگ و درگیری نظامی و حمایت های لجستیکی آحاد این ملت به نیروهای امنیتی و حشد الشعبی (نیروهای جهادی مردمی) در قالب مواد غذایی و امدادهای پزشکی و کمک های نقدی دیگر نمادهای این یاری است.

فداکاری و کرم در ارائه هرچه در توان دارند در مناسبت ها و زیارت های میلیونی از دیگر شکوه آفرینی ستودنی ملت عراق است که هرگز فراموش نمی شود.

در بخش پایانی این فراخوان آمده است: این مرکز از برادران تاجر و موکب داران توانمند و کارمندان دارای حقوق بالا و مسئولان دولتی عراق می خواهد در کنار برادران دینی و انسانی و هموطنِ تهی دست و مستمند و روزمزد قرار گرفته و با اقدام خیرخواهانه و کمک های خود اسباب ماندن آنان در خانه و در نتیجه پشت سر گذاشتن این آزمون را برایشان فراهم نمایند.

خدای متعال درباره این آزمون فرموده است: «الَّذِی خَلَقَ الْمَوْتَ وَالْحَیَاةَ لِیَبْلُوَکُمْ أَیُّکُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا وَهُوَ الْعَزِیزُ الْغَفُورُ؛ همانکه مرگ و زندگی را پدید آورد تا شما را بیازماید که کدامتان نیکوکارترید و اوست ارجمند آمرزنده» (ملک/2).

گفتنی است که ویروس کرونا بیشتر کشورهای جهان را فراگرفته است و با سرعت زیاد و وحشت آور گسترش یافته و در مدتی کوتاه هزاران تن را به کام مرگ فرستاده است. در مقابل این گسترشِ فزاینده و پر شتاب هیچ کشوری نتوانسته است دارویی برای آن کشف کند. بنابراین، تنها راه حل دورماندن از این بیماری از طریق ماندن در خانه و عدم رفت و آمد است و این امر مستلزم کمک های کافی به خانواده های مستمند و کم درآمد است.
 
مرکز آدم برای دفاع از حقوق بشر و آزادی ها
 

  • نظری برای این خبر درج نشده است.