LOGIN
اخبار مراکز
shirazi.ir
بررسی حمایت های قانونی و حقوقی از مهاجران در نشست مرکز آدم در کربلای معلی
کد 25426
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 11 آذر 1400 - 26 ربيع الثاني 1443

مرکز آدم برای دفاع از حقوق و آزادی ها، از مراکز مرتبط با مرجعیت در کربلای معلی، در چهارچوب فعالیت های ماهیانه خود طی برگزاری نشستی با حضور چندی از مدیران مراکز تحقیقاتی و برخی از شخصیت های حقوقی و دانشگاهی و مطبوعاتی و رسانه ای موضوع حمایت های قانونی و حقوقی از مهاجران را بررسی کرد.

دکتر ابراهیم الحسین، استاد دانشگاه و پژوهشگر مرکز آدم، در سخنان خود اعلام داشت: رسانه ها همه روزه صحنه های دردناکی از سرگردانی مهاجران عراقی در مرزهای بلاروس و لهستان را ارائه و گزارش می کنند که اين گزارش ها ده ها رنج وارده بر مهاجران در سراسر جهان را روایت کرده و به نمایش می گذارد. این وضعیت بسیاری از مردم، از جمله در عراق، خاورمیانه و قاره آفریقا است که در پی منازعات سیاسی یا نظامی و به دلایل گوناگون برای دست یافتن به ساده ترین وسایل و امکانات زندگی محترمانه و رهایی از شرایط موجود خود به قاره های اروپا، آمریکا یا استرالیا روانه شده و به دنبال رهایی از شرایط اسفبار خود هستند.

متأسفانه و دردمندانه اين مهاجران قربانی سختگیری کشورها قرار گرفته و اجازه ورود به کشورهای مقصد را نمی یابند. دیگر این که این مهاجران سرگردان در مرزها به قربانیان باندها و مافیای تجارت انسان بدل می شوند. افزون بر آنچه بیان شد مهاجران با مرزهای بسته مواجه شده و به کمترین سطح از حقوق شایسته خود دسترسی پیدا نمی کنند.

  • نظری برای این خبر درج نشده است.