LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد
کد 25739
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 24 آذر 1400 - 10 جمادى الأولى 1443

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد، بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: جامعه جهانی روز نهم دسامبر را به عنوان روز جهانی مبارزه با فساد گرامی می دارند. این مقوله یکی از پدیده های به شدت سخت و علاج ناپذیر است که ریشه در اشکالات اساسی دارد که بسیاری از ملت ها و کشورها سخت از آن در رنج هستند و در نتیجه آمار فقر و نیاز و سختی قابل توجه و نقض حقوق قابل تأمل برای ساکنان مناطق آلوده به فساد را در پی داشته است و دارد.

پیامدهای پدیده فساد مانند مهاجرت غیرقانونی ناشی از فساد اداری و مالی در میان مردم این کشورها به طور آشکار تبلور داشته و فراتر از آن، پدیده کشتار و نژادپرستی و عدم توزیع عادلانه ثروت است که در این مناطق خودنمایی می کند. از جمله پیامدهای سیاسی فساد، سوء استفاده از جایگاه مسئولیت و قدرت بوده که برجسته ترین شکل ها و نمادهای فساد است و برخی ملت ها به ویژه مردم مناطق خاورمیانه از آن به شدت رنج می برند.

لذا سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» در بزرگداشت و گرامیداشت این روز با سازمان های حقوقی بین المللی همسو و همصدا شده و از نهادهای یاد شده می خواهد با تلاش همه جانبه و به کارگیری ابزارها و راهکارهای کارآمد، با پدیده فساد مبارزه کنند و در این راستا از رهگذر وادار کردن کشورهای بزرگ به عمل به قوانین و پیمان های بین المللی مبارزه با فساد، به ويژه فساد جاری و حاکم بر نظام های سرکوبگر، و دیگر نظام های مشابه نقض کننده حقوق بشر فعالیت کنند، والله ولی التوفیق.

سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) - واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.