LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
بیانیه سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی همبستگی انسانی
کد 25960
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 05 دی 1400 - 21 جمادى الأولى 1443

به مناسبت فرارسیدن روز جهانی «همبستگی انسانی» سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آيت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

خدای متعال در قرآن کريم می فرماید: «وَتَعَاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَالتَّقْوَى؛ و در نيكوكارى و پرهيزگارى با يكديگر همكارى كنيد» (مائده/2).

تاریخ انسان ها، بسیاری از تجربه های اجتماعی ازجمله ترقی و بهبود اوضاع افراد، گروه ها و ملت ها را به یک اندازه و به گونه ای مساوی برای ما گزارش کرده است و این زمانی بوده است که آنان به فعالیت همگانی و همبستگی انسانی در شرایط سخت دست یافته اند.

در شرایط و اوضاع فعلی که بحران های متضاد جامعه جهانی را آماج گردباد توفنده خود قرار داده است، جهان به همبستگی انسانی جدای از تبعیض نژادی و رنگ و پوست و قومیت و دیگر تفاوت های انسانی نیاز دارد. آنچه بایسته است بزرگداشت روز همبستگی انسانی است که در روز هجدهم ماه سپتامبر (27 آذرماه) گرامی داشته می شود و اهداف یادشده را دنبال می کند.

بنابراین، سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) در این مناسبت انسانی از سازمان های سیاسی و دولت های سراسر جهانی می خواهد به مسئولیت و ایفای نقش خود نسبت به مهم ترین مسائل، به ویژه متوقف کردن جنگ ها و منازعات خونین و دیگر رفتارهای خصمانه ای که در حال حاضر جریان دارد، پایبند باشد.

این سازمان همچنین از سازمان ملل متحد و مشخصاً از شورای امنیت می خواهد تصمیمات الزام آور خود را برای متوقف کردن تمام گونه های خشونت که بیشتر از یک نقطه از جهان را فراگرفته، تشدید کند و با اقدامات کارآمد برای نهادینه کردن زندگی مسالمت آمیز مشترک بین کشورها و ملت ها از هیچ فعالیتی دریغ نکند. به دیگر سخن، نظام های سیاسی را به تعامل انسانی و دموکراتیک با مخالفان و تن دادن به خواسته های مطالبه گران اصلاحات سیاسی و اجتماعی وا دارند.

سازمان جهانی نفی خشونت از آنان می خواهد با بهره گیری کاملاً دقیق از این مناسبت، برای رویارویی با چالش هایی که مانع گسترش صلح و امنیت اجتماعی می شود کاملاً فعال باشند، چراکه این اقدام، جهانی بدون جنگ و خشونت و نفرت و دشمنی را درپی دارد. نیز از این رهگذر ثبات اقتصادی و اجتماعی به دست می آید و جوامع آفت زده را از حصار مسائل منفی چون: فقر، محرومیت، نیاز، مهاجرت غیرقانونی و بسیاری از گونه های رنج و درد و مصیبت رهایی می بخشد، والله ولی التوفیق.

سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) - واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.