LOGIN
اخبار مراکز
shirazi.ir
برگزاری مسابقه دوستانه تیم های هنرمندان عراقی و ورزشکاران شهر حله با هدف حمایت از ایتام در پروژه مؤسسه مصباح الحسین علیه السلام
کد 26854
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 03 اسفند 1400 - 20 رجب 1443

مؤسسه فرهنگی و نیکوکاری مصباح الحسین علیه السلام در کربلای معلی (تحت اشراف دفتر مرجعیت) مسابقه دوستانه ای بین تیم ستارگان سینما و تیم فوتبال شهر حله، با هدف معرفی و حمایت از پروژه بزرگ «حمایت از ایتام عراق» برگزار کرد.

این مسابقه در روز جمعه ۲۹ بهمن ۱۴۰۰، در سالن ورزشی الموهبه در شهر حله، و با حضور وزیر ورزش و جوانان، و تعدادی از چهره های سرشناس، رؤسای ادارات دولتی و امنیتی، نهادهای ورزشی و سازمان های جامعه مدنی حله برگزار شد.

همچنین تعدادی از کودکان بی سرپرست در مراسم آغاز این مسابقه، همراه با هنرمندان و ورزشکاران شرکت کننده، وارد زمین شدند.

این مراسم با پوشش گسترده رسانه ای توسط تعدادی از شبکه های ماهواره ای، رادیویی و وب سایت های خبری، از جمله شبکه جهانی امام حسین علیه السلام، همراه بود، و آن ها در این مراسم گرد هم آمدند تا پروژه «حمایت از ایتام عراق» را به مردم و مسئولان معرفی کنند و از مسئولان بخواهند تا این رؤیا را که به واقعیت نزدیک تر شده است، محقق سازند.

پس از اتمام مسابقه، حجت الاسلام شیخ مصطفی محمدی، رئیس مؤسسه مصباح الحسین علیه السلام به همراه وزیر ورزش و جوانان، مدال های این مسابقه را بین شرکت کنندگان و کسانی که در برگزاری این فعالیت بزرگ بشردوستانه و ملی همکاری کردند، اهدا کردند و سپس جام مسابقه به ایتام حاضر در مسابقه اهدا شد.

کودکان حاضر نیز این جام را به وزیر ورزش و جوانان تقدیم کردند و مسئولیت رساندن آن را به عنوان پیامی به مقامات رسمی و به هیئت محترم وزیران، به وی سپردند.

این دیدار ساعت 18 روز سه شنبه این هفته از شبکه ورزشی العراقیة پخش خواهد شد.

شایان ذکر است که مؤسسه مصباح الحسین علیه السلام طی دو سال گذشته با حضور تعدادی از اساتید دانشگاه و کارشناسان تدوین قانون، پیش نویس قانون حمایت از ایتام عراق را آماده و به پارلمان و دولت این کشور ارائه کرده است که در آن خواسته شده است با تشکیل سازمانی، بودجه ای جداگانه برای ایتام این کشور اختصاص داده شود.

این مؤسسه گام های بلند و مؤثری در این زمینه برداشته و موفقیت های زیادی نیز در این زمینه به دست آورده است. عراق تقریبا یک میلیون و ۲۵۰ هزار یتیم را در خود جای داده است.

  • نظری برای این خبر درج نشده است.