LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
بیانیه بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی به مناسبت عید فطر
کد 28328
تگ ها
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 17 اردیبهشت 1401 - 5 شوال 1443

به مناسبت روز عید سعید فطر، بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی بیانیه ای صادر کرد که در آن آمده است:

حمد و ستایش مختص ذات خداوندی است که این روز را عید مسلمانان قرار داده و برای محمد صلی الله علیه وآله و خاندان پاکش اندوخته و مایه شرافت و افزونی مقرر فرموده است.

بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی فرارسیدن این روز را به تمام مسلمانان تبریک گفته، از خدای بزرگ می خواهد روزگار مسلمانان را ایمن، و از ثبات و شکوفایی برخوردار گرداند.

این بنیاد مناسبت عید بزرگ فطر را مغتنم شمرده و از تمام مسلمانان می خواهد در راه فرمانبرداری و جلب خشنودی خدای متعال و برای نزدیک شدن به حضرتش بکوشند؛ چراکه اجر نیکوکاران نزد حضرتش تباه نمی شود.

باید توجه داشت که فرمانبرداری از خدای سبحان و نیل به رضای حضرتش راه و روشی است که پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله و عترت پاک ایشان به ما آموخته اند که از جمله آن درگذشتن و بخشودن افراد بدکردار، خوش گمانی به برادران، صله رحم، مهرورزی و دست یاری دراز کردن به سوی نیازمندان، دوری جستن از شعله ور کردن کینه ورزی و ایجاد نفرت میان مسلمانان و یاری و شفقت و دوستی ورزیدن است.

بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی یادآوری می کند که عید سعید فطر از دیرباز تا به امروز برای مسلمانان فرصتی بوده و هست تا از یکدیگر حلالیت بخواهند و از همدیگر حمایت کنند و از در صلح و مهرورزی در آیند و اختلافات را کنار گذارند. در واقع این روز را خدای آمرزنده و مهربان قرار داده تا بندگان خود را بیازماید و عطا و مرحمت سرشار خود را بر آنان فرو ریزد.

بخشودن و آزاد کردن زندانیان و مخالفان، در این مناسبت اقدامی بسیار بزرگ و ارجمند است که فرمانروایان و رهبران را از خشنودی خدا و رضایتمندی خلق برخوردار می کند و بازداشت شدگان و کسان آنان را به سپاسگزاری وا می دارد.

لذا این بنیاد از همه سران و حاکمان می خواهد در آزادسازی زندانیان، به ویژه زندانیان سیاسی، پیشگام شوند. در این صورت آنان و ملت ها عیدی ستوده در پیش خواهند داشت.

خدای متعال اعمال شایسته بندگان را قبول فرماید و اعیادشان را با ترقی و شکوفایی همراه نماید.

بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی- واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.