LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
پیام سازمان جهانی نفی خشونت به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات
کد 28343
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 18 اردیبهشت 1401 - 6 شوال 1443

به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) پیامی صادر کرد. در بخشی از این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خدای سبحان در قرآن کریم می فرماید: «ادْعُ إِلَى سَبِيلِ رَبِّكَ بِالْحِكْمَةِ وَالْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ؛ با حكمت و اندرز نيكو به راه پروردگارت دعوت كن» (نحل/125).

مطبوعات در روند احقاق حقوق، نقش مطلوب و ستودنی ای ایفا کرده، در راه یاری ستمدیدگان تلاش بایسته داشته و در موارد بسیاری نیز در رفع ظلم و جور و کشف و افشای فساد و رویارویی با طغیان و استبداد فعالیت داشته است.

در روز جهانی آزادی مطبوعات، سازمان جهانی نفی خشونت، این روز را گرامی می دارد و از این رهگذر به یاری مطبوعات و روزنامه نگاران این خاکدان می شتابد؛ کسانی که در راه حق می کوشند و با باطل مبارزه می کنند. این سازمان در این روز و مناسبت که جامعه جهانی آن را به عنوان روز آزادی بیان پذیرفته است، بر اهمیت و ضرورت همه جانبه و کامل فعالیت مطبوعات تأکید می کند و آزادی همه روزنامه نگاران بازداشت شده مرتبط با مسائل و فعالیت های مطبوعاتی را خواهان است.

در این معنا از دولت های جهانی خواسته می شود به امور مرتبط با آزادی فعالیت مطبوعات مبتنی بر قوانین و معاهدات تصویب شد، پایبند و بدان ملتزم باشند.

این سازمان، امنیت و سلامت و موفقیت همه فعالان در عرصه مطبوعات را خواستار است، والله ولي التوفیق.

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» - واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.