LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
بیانیه مرکز اندیشه اسلامی اهل بیت علیهم السلام به مناسبت سالروز فاجعه تخریب قبور مطهر ائمه بقیع علیهم السلام
کد 28395
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 20 اردیبهشت 1401 - 8 شوال 1443

مرکز اندیشه اسلامی اهل بیت علیهم السلام، از مراکز مرتبط با مرجعیت در شهر بغداد، به مناسبت ۹۶مین سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع علیهم السلام بیانیه ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: جنگ با خدا در جنگ با امامان معصوم علیهم السلام و منع کردن از زیارت آنان و ویران کردن مزارها و حرم های آنان و تنگ گرفتن عرصه بر مسلمانان است، خدای تبارک و تعالی در قرآن کریم در این معنا فرموده است: «وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنْ مَنَعَ مَسَاجِدَ اللهِ أَنْ يُذْكَرَ فِيهَا اسْمُهُ وَسَعَى فِي خَرَابِهَا أُولَئِكَ مَا كَانَ لَهُمْ أَنْ يَدْخُلُوهَا إِلَّا خَائِفِينَ لَهُمْ فِي الدُّنْيَا خِزْيٌ وَلَهُمْ فِي الْآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ؛ و كيست بيدادگرتر از آن كس كه نگذارد در مساجد خدا نام وى برده شود و در ويرانى آن ها بكوشد. آنان حق ندارند جز ترسان و‏ لرزان در آن [مسجد]ها درآيند. در اين دنيا ايشان را خوارى و در آخرت عذابى بزرگ است» (بقره/۱۱۴).

در این روزها، روز هشتم ماه شوال المکرم، ۹۶مین سال اندوهبار و غم افزای فاجعه جانگدازی را که بر پیروان اهل بیت علیهم السلام به ویژه غیرتمندان امت مسلمان وارد شد، تجربه و داغ آن را لمس می کنیم. در چنین روزی وهابی ها و تکفیری ها بدون هیچ شرم و خجالتی از مقام پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه وآله مرتکب جنایت خراب کردن قبور مطهر ائمه بقیع علیهم السلام شدند. این در حالی است که آن حضرت با بهترین واژگان، امامان از خاندان خود را مورد سفارش قرار داده و آنان را همسنگ قرآن کریم معرفی کردند.

ای مردمان باایمان و ای آزادگان سراسر جهان، این جنایت و جرم نکوهیده و زشت که نسبت به پاک ترین اماکن مقدس اسلامی رخ داد، از جهل و کینه نهفته در وجود این گروه فاسد از اهل بیت اطهار علیهم السلام و یاران برگزیده رسول خدا صلی الله علیه وآله و نیز زنان نیکو کردار ایشان حکایت دارد که با ادعای باطل حرام بودن ساختن و عمارت کردن قبرها عملی شده است.

لذا تأکید می شود باید همگان این جنایت دردناک را با هر وسیله ای محکوم کنند. مرکز اندیشه اسلامی اهل بیت علیهم السلام نیز با لبیک گفتن به توصیه های مرجع بزرگ و عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مد ظله، روز جهانی بقیع را گرامی می دارد. همچنین با تظاهرات در این روز دردآلود و بزرگداشت آن، از جامعه جهانی، سازمان ملل متحد، سازمان های حقوق بشری، کشورها و دولت های وابسته به اسلام خواسته می شود این فاجعه زشت و نکوهیده رژیم سعودی را محکوم کرده و قبرستان بقیع را که امامان مسلمانان در آن آرمیده اند، بازسازی کنند و حرمت و قدسیت آن جا را که نزد تمام مسلمانان قطعی و ثابت است، رعایت نمایند.

این مرکز خواهد کوشید از طریق رسانه های گوناگون که در اختیار دارد این جنایت شوم را به جهانیان معرفی کند تا زشتی آن برای مردم جهان آشکار شود و بدانند که جماعت تکفیری گمراه و گمراه کننده با مقدسات مسلمانان چه کرده اند.

مرکز اندیشه اسلامی اهل بیت علیهم السلام – شهر بغداد

  • نظری برای این خبر درج نشده است.