LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
"سازمان جهانی نفی خشونت:"
دولتمردان مصر باید با شهروندان رفتاری مهربانانه داشته باشند
کد 30174
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 18 مرداد 1401 - 10 محرم 1444

سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) با صدور بیانیه ای دولتمردان مصر را به رفتاری مهرآمیز با ملت این کشور فراخواند. در بخشی از این بیانیه آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم. وَإِذَا حَكَمْتُمْ بَيْنَ النَّاسِ أَنْ تَحْكُمُوا بِالْعَدْلِ؛ و چون ميان مردم داورى مى ‏كنيد، به عدالت داورى كنيد»(نساء/58).

سازمان جهانی نفی خشونت از دولتمردان مصر می خواهد در تعامل با شهروندان خود، به ویژه مستمندان و بی نوایان رفتاری مهرآمیز داشته و به خواسته های مشروع آنان توجه داشته باشند و از به کارگیری خشونت و قدرت نمایی علیه آنان پرهیز کنند.

بنابه اطلاعاتی که به این سازمان رسیده نیروهای امنیتی استان اسوان مصر ده ها تن از کارگرانی را که خواستار تسویه و پرداخت حقوق خود بوده اند به اتهام تجمع و دعوت به تظاهرات بازداشت کرده اند. در این معنا سزاوار و بایسته است که برای سخنان آنان گوشی شنوا داشت و برای تأمین خواسته های آن ها راه های مناسب و درخور در پیش گرفت.

لذ سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» از دولتمردان مصر می خواهد تا بازداشت شدگان استان اسوان را و سایر کسانی که به دلایل اظهارنظر و انتقاد بازداشت شده اند، آزاد کنند. تلاش برای بهبود بخشیدن به اوضاع اقتصادی و اجتماعی کشور و یافتن راه حل های انسانی کارآمد در تعامل با بحران ها دیگر بایسته و ضرورت است، والله ولي التوفيق والسداد.

سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) - واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.