LOGIN
بیانیه ها
shirazi.ir
سازمان جهانی نفی خشونت: حاکمان سودان نسبت به حفظ کرامت و حرمت شهروندان خود مسئول هستند و باید آن را رعایت کنند
کد 25991
نسخه مناسب چاپ کپی خبر لینک کوتاه ‏ 06 دی 1400 - 22 جمادى الأولى 1443

در پی تعامل غیرانسانی دولت سودان با شهروندان خود، سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی) بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

سازمان جهانی نفی خشونت گزارش هایی به دست آورده است که براساس آن، دختران و بانوان شهروند سودانی به دلیل شرکت در اعتراضات مطالبه گرانه، مورد آزار جنسی و تجاوز قرار گرفته اند. عدم توانمندی دولت سودان برای دفاع از زنان در برابر نقض حقوقشان و رفتارهای غیرانسانی که با آن رو به رو شده اند، سخت مایه نومیدی شده است. از این رو، این سازمان از حاکمیت این کشور می خواهد با انجام تحقیقات، فوراً برای تحت پیگرد قرار دادن جانیان و عاملان حوادث اخیر اقدام کند؛ چراکه این امر ضرورت بایسته دارد.

از خبرها و گزارش های رسیده از کشور سودان بر می آید که افرادی که وابستگی شان در هاله ای از ابهام قرار دارد، شماری از زنان شرکت کننده در تظاهرات اعتراض آمیزی که اخیراً در خارطوم، پایتخت سودان، صورت گرفته است را مورد تجاوز و آزار جنسی قرار داده اند.

در این راستا نهادهای حقوقی و رسانه ای، نیروهای نظام را به تجاوز دختران زندانی در این کشور متهم کرده و آنان را عامل این جنایت خوانده است.

این سازمان نسبت به گرفتار شدن برخی از جریان های سیاسی به ورطه تباهی از راه دامن زدن به رفتارهای خشونت آمیز و نقض حقوق شهروندان هشدار می دهد و از دولتمردان می خواهد به قوانین مرتبط با حقوق شهروندان پایبند باشند.

سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد)- واشنگتن

  • نظری برای این خبر درج نشده است.